Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Zhodnocení podzimní části sezóny A týmu

Jak to celé vůbec zhodnotit? Sezóna plná zvratů, hezkých momentů ale i zklamání. Začneme tedy od prvního zápasu se Sedmihorkami. Tento zápas se týmu absolutně nepovedl a prohráli jsme 1:6, ikdyž to tak v první půli nevypadalo. Tým nebyl v plném složení a chyběli nové posily. Sada individuálních chyb tedy rozhodla o vítězi. Do druhého zápasu s Višňovou už naskočili všechny nové posily (Martin Liška, Mikuláš Borkovec, Petr Trytko, Jakub Štrbák a Jan Bartoš, který se vrátil z dovolené) . Po gólu ze standartní situace jsme zápas smolně prohráli 0:1. V zápase jsme byli lepší, měli jsme i více šancí, bohužel soupeř ukázal zkušenost a opět jsme derby prohráli. Každopádně nám tento zápas ukázal, že bychom neměli být otloukánky krajského přeboru. To jsme ukázali hned v dalším zápase proti silné Skalici, kterou jsme smetli 4:0. Soupeř nám hrál do karet, kdy tlačili a my proměňovali brejky. Následně jsme zavítali do Doks, aspiranti na postup. Zápas jsme začali dobře, ikdyž nás soupeř mačkal, my drželi pokyny trenéra. Ve druhém poločase jsme už na soupeře nestačili a prohráli jsme 0:3. Dalším soupeřem pro nás byl Bílý Kostel, který jsme museli nutně porazit, a to se nám po špatném výkonu podařilo. Dále se nám už tak dobře nedařilo. Následovali prohry v České Lípě 3:0, prohra s Rovenskem v posledních minutách 1:0 a ostuda v Chrastavě 4:0. Zde panovaly velmi špatné přístupy hráčů k jednotlivým zápasům, špatná obranná fáze u standartek a také neproměňování gólových šancí. Nic na tom nezměnil ani zápas se Železným Brodem, se kterým jsme prohráli 1:3. Dále jsme putovali do Nového Boru, kde jsme zase předvedli parádní fotbal i bez pár hráčů základní sestavy, bohužel opět bez bodového zisku, o který jsme se připravili v samotném závěru zápasu. V dalším zápase bylo vidět odhodlání Hrádek porazit, ale nedařilo se nám vůbec nic. Bezmoc nás tížila čím dál tím víc a zastavili jsme se až na skóre 0:4. Následovalo derby ve Višňové. Nebýt zaspaného prvního poločasu, mohly se dít velké věci, ovšem nebylo tomu tak. Zápas jsme prohráli 5:1 a přišli jsme o dva vykartované útočníky (Kozák a Stýbal). V druhém poločase jsme se nadechovali k náporu, který bohužel utnul rozhodčí, když nás poslal do deseti. Poslední zápas na naše hřiště zavítaly Sedmihorky. Zápas, ve kterém jsme soupeře nepustili skoro k ničemu. Ostřelovali branku hostí, ale gól jsme bohužel nedali, takže jsme se rozešli smírně 0:0. To vše stačilo bohužel jen na poslední příčku se ztrátou 3 bodů na Bílý Kostel a přísluší nám i nejhorší statistika v počtu vstřelených gólů.
                Tato sezóna nabídla hodně momentů k zamyšlení. Je super, že jsme posílili o nové hráče, ovšem neúčast na tréninkách a v zápasech nám moc nepomáhá. Ikdyž kluci své kvality určitě mají, nedokážou je tak proměnit v dobré výkony na hřišti. To ovšem neplatí jen o nich, ale o nás všech. Pokud nebudeme soustavně a všichni trénovat, bude trpět souhra i týmovost na hřišti. Bohužel tuto sezónu nikdo neměl tu moc a um přesvědčit všechny ať dělají to, co mají. To by se mohlo změnit s příchodem, pro nás neznámého trenéra, Milana Ulihracha. Ten by mohl přinést do týmu nestrannou selekci a přeorganizování týmu.  Sezóna nám přinesla i kupu smůly. Často jsme dostávali góly z říše snů, nebo jsme soupeřům góly nabízeli sami. Také proměňování našich šancí se setkalo s procentuální úspěšností tak 15%. Nutně potřebujeme toto procento zvýšit, ať už jde o útočníky, záložníky či obránce, jelikož jsme se do šancí dostávali opravdu všichni. Nutno zde ještě pochválit úžasné výkony našeho béčka, které bylo často doplňováno hráči áčka, ale kluci perfektně šlapali celou sezónu.

Zlom sezóny: série proher bez vstřeleného gólu spolu s upadající tréninkovou a zápasovou morálkou týmu.

Plusy sezóny: lepší komunikace a spolupráce s vedením, nové posily, ke konci sezóny zlepšení výkonů Kozáka, velmi dobrá hra v některých zápasech, propagace klubu, naskakování mladých hráčů a hráčů béčka do zápasů A týmu, hra B týmu !!!!

Mínusy sezóny: střelecká impotence, přístup Suka, nezačlenění nových posil do týmu vzhledem k jejich velké absenci při zápasech a tréninkách, bránění standartních situací, špatná tréninková morálka

Co závěrem říci? Snad jen, že stále neházíme flintu do žita. Máme půl sezóny před sebou, slušnej tým, dobré zázemí. Pokud si všichni uvědomíme, proč tu jsme, můžeme spolu dokázat velké věci. Proto vlajku Slovanu Frýdlant poneseme dále a budeme bojovat o každý bod. #aniAjax