Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

FK Železný Brod vs Slovan Frýdlant A

Datum a čas konání: 20.8.2022 17:00

Novým trenérem A-týmu se stal Milan Bláha

Novým trenérem A-týmu se stal Milan Bláha

Dočasného trenéra Luboše Stýbala u kormidla Áčka vystřídal trenér Milan Bláha.

 

Trenér, který velmi pozvedl úroveň studáneckého fotbalu, vede náš tým už dva týdny v letní přípravě. Tento fotbalový nadšenec ovšem netrénuje jen velkou kopanou, ale je též trenérem futsalového týmu GMM Jablonec. Milana Bláhu jsme již sledovali delší dobu a velmi se těšíme na vzájemnou spolupráci.

 

Ahoj Milane. Prozraď nám něco o sobě. Mnozí lidé kolem frýdlantského fotbalu tě neznají, třeba to odkud pocházíš a kde si udělal své první fotbalové a trenérské krůčky?

Ahoj, jsem rodák z Nového Boru, kde jsem v tamním klubu v mladších žácích svoji fotbalovou kariéru začal. Ve starších žácích jsem se přesunul do Slovanu Liberec, kde jsem prošel všemi kategoriemi až do dospělého fotbalu. Následoval návrat do Nového Boru, který kopal divizi a později přesun do Štětí. Hrál jsem ale i v České Lípě, Dubici, Cvikově, Doubí či německém SV Neueibau. K trenéřině mě to vždycky táhlo a postupně jsem z pozice hráče přešel na trenérskou lavičku Sokola Doubí. Posledních tři a půl roku jsem strávil na lavičce Krásné Studánky.

 

Jak probíhalo tvé loučení s Krásnou Studánkou? Měl si kolem sebe, podle všeho, výbornou partu lidí. Proč ses rozhodl právě pro Slovan Frýdlant?

Neodcházelo se mi lehce, myslím, že jsme ve Studánce společně odvedli velký kus práce. Poznal jsem tam spoustu skvělých lidí a určitě se tam budu rád vracet a klukům fandit. Kluci se tam se mnou parádně rozloučili a tímto bych jim chtěl ještě jednou poděkovat. Frýdlant beru jako krok dopředu a věřím, že se mi podaří navázat na předchozí angažmá a vybudovat úspěšný tým, proti kterému se soupeřům nebude hrát dobře.

 

Jaký styl fotbalu preferuješ a co od hráčů budeš vyžadovat?

Mám jasnou představu, chci hrát běhavý přímočarý fotbal. Po hráčích vždy vyžaduji maximální nasazení a dodržování stanovené taktiky.

 

Zaregistroval jsem tě i v jarní části sezóny na našich zápasech. Jaké vidíš největší slabiny našeho týmu a co se ti naopak na naší hře líbilo?

Jelikož jsem dlouho dopředu věděl, že v létě tým převezmu, tak jsem viděl skoro všechny zápasy v jarní části. Na některých jsem byl osobně, ostatní jsem viděl přes tvcom. Takže představu mám. Přednosti i slabiny si nechám pro sebe, ale je na čem pracovat.

 

Jak se ti zatím pozdává letní příprava? Překvapilo tě něco v jejím průběhu?

Celou přípravu strávíme v Dětřichově, kde máme vše, co potřebujeme, hlavně velmi dobře připravený trávník. Kluci se zatím sžívají s intenzitou mých tréninků, ale s jejich přístupem zatím můžu být víceméně spokojený.

 

Jaké tréninkové jednotky svým novým svěřencům prozatím ordinuješ?

Převážně se věnujeme nabírání kondice, kde si myslím, že mají kluci největší deficit. Tréninky jsou náročné, ale věřím, že si kluci postupně zvyknou. Budou muset :-)

 

V kom letos vidíš největšího aspiranta na titul? V loňské sezóně skvěle hrály V. Hamry, Skalice a také Hrádek, než jim v závěru došel dech. Nesmíme zapomínat ani na nováčka z Pěnčínu a také na našeho rivala z Višňové.

Pro mě je jednoznačně největší favorit Pěnčín. Nahoře čekám i rezervu Velkých Hamrů, Skalici a Hrádek.

 

 

 

Tvůj tip na umístění Frýdlantu v nadcházející sezóně?

Nechci tady dávat nějaké velkohubé prohlášení. Jak už jsem výše uvedl, je před námi ještě spousta práce. Řekněme, že bychom chtěli atakovat top 5.

 

Milane, mnohokrát děkujeme za poskytnutý rozhovor a přejeme hodně štěstí!!!

 

Závěrem tohoto článku bychom chtěli poděkovat Lubošovi Stýbalovi, který nás opět nenechal na holičkách, když jsme to nejvíc potřebovali. Luboš také opouští B tým a bude si dopřávat zaslouženého odpočinku. Ještě jednou děkujeme!!!!

Diskuze

Poslední zápas

FK Stráž pod Ralskem
Slovan Frýdlant A
1:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Skalice u České Lípy 1 5:0 3
2. FC Lomnice nad Popelkou 1 6:2 3
3. FK Sedmihorky 1 3:0 3
4. TJ Jiskra Višňová 1 4:3 3
5. TJ Velké Hamry B 1 1:1 1
6. FK Slovan Hrádek nad.. 1 1:1 1
7. Slovan Frýdlant A 1 1:1 1
8. FK Stráž pod Ralskem 1 1:1 1
9. FC Pěnčín 1 1:1 1
10. TJ Sokol Rovensko pod.. 1 1:1 1
11. FC Nový Bor 1 3:4 0
12. TJ Jiskra Mimoň 1 0:3 0
13. SK Studenec 1 2:6 0
14. FK Železný Brod 1 0:5 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

1 gól

Tomáš Mazánek

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 46124
Posledních 30 dnů: 1529 | Posledních 7 dnů: 611 | Poslední den: 56

© 2022 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne