Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

Slovan Frýdlant A vs FC Lomnice nad Popelkou

Datum a čas konání: 1.10.2022 17:00

Shrnutí jarní části sezóny

Shrnutí jarní části sezóny

Uplynulá jarní část sezóny se mi hodnotí opravdu těžko, ale je potřeba se na ní retrospektivně podívat a vzít si z ní nějaké ponaučení. Konec podzimní části už jsme dohrávali silou vůle. Velká marodka nás dohnala k povolání hráčů z C týmu, takže s námi do Velkých Hamrů odjížděli ostřílení matadoři jako je Karel Martinů, Capulič st., Michal Hýbl a na hřiště se dostal i Láďa Kobr st.

Změnit to měla zimní příprava. Bohužel ani ta nebyla zrovna ideální. Vlivem zranění, pracovní vytíženosti a nezájmu některých hráčů se trénovalo v opravdu malém počtu a to se odrazilo ve zbytku této sezóny. Zachránit morálku týmu mělo běžkařské soustředění v Krušných horách, které bylo velice dobře připravené, a užili jsme si na něm spoustu srandy. Bohužel nás na něj odjelo jenom pár, tudíž nemělo požadovaný efekt. V tento moment se také začalo rokovat o uvolnění Michala Noska na hostování do České Lípy, které se nakonec potvrdilo. Podařilo se nám ale dohodnout hostování beka Pokorného z Ruprechtic.

První zápas v Železném Brodu nám dal zaslouženou facku. Na těžkém terénu jsme prohráli 2:1 a přišli jsme do dalšího zápasu o vyloučeného Šindeláře, který neunesl frustraci ze zápasu. Byl to zápas, který nám nastavil zrcadlo. Prohráli jsme s týmem, kterému odešli kvalitní hráči a před jarní částí prohlašovali, že budou hrát horko těžko o záchranu. Hráčů Brodu bylo plné hřiště a svou bojovností a fyzičkou nás udolali. V tomto zápase se začal tehdejší trenér Horáček rozhodovat o svém setrvání na postu trenéra.

Další zápas a další frustrace. Na UMT jsme pouze remízovali s aspirantem na sestup, Rovenskem. Zápas, kdy jsme soupeře mačkali a nedokázali první poločas proměnit pár tutotvek nás stál další body. Druhou půlku jsme sice zavřeli Rovensko na jejich polovině ale naše bezzubost a nenápaditost nás ke gólu nepřivedla. Po zápase Horáček oznámil konec na naší lavičce a dále se do našeho týmu zapojoval už jen jako hráč.

Následně jsme jeli do Nového Boru. Tento zápas byl i semifinále poháru, takže bylo o motivaci postaráno. Ke kormidlu našeho týmu se postavil velezkušený trenér Stýbal, který zaskakoval do konce sezóny. Tento impuls byl znát. Herní projev nebyl špatný, sice jsme dvakrát prohrávali, ale vždy se nám podařilo srovnat. Zápas v regulérní hrací době skončil 2:2 a tak se šlo do penalt. V nich byli lepší domácí a tak slavili postup do finále poháru.

Do zápasu se Sedmihorkama jsme šli s tím, že už naše prokletí musíme zlomit a konečně naplno bodovat. To se nám ale šeredně nepovedlo. V 10. minutě jsme prohrávali 1:0 a po hrubce obrany došlo ještě k vyloučení Borkovce. Hosté neměli kam spěchat, takže jsme na míči byli spíš my, ale gól jsme z toho nevykřesali. Naopak hosté přidali ještě jeden a prohráli jsme 0:2. Další otřesný výkon, další prohra.

Následně jsme zavítali do Skalice, kde nás čekal nelehký úkol. Zdejší borci na svém hřišti nemají se soupeřem slitování a náš polorozpadlý kádr přijel pro senzaci. Senzace se ovšem nekonala. Ve 4. minutě jsme prohrávali 1:0 a v 50. minutě už na tabuli svítilo potupné skóre 5:0. V tomto momentě domácí jako kdyby vypnuli s pocitem, že zápas mají v kapse a nám se podařilo vsítit branku. To byla voda na náš mlýn a dokázali jsme přidat další dva góly. Bohužel jsme další vyložené šance neproměnili a tak jsme prohráli 5:3. soupeř by se ale nemohl divit, kdyby utkání nakonec skončilo remízou. Do týmu se toto utkání vrátil Jarda Kozák a na hřišti byla vidět větší dynamika směrem dopředu ale také nerozehranost tohoto borce.

V dalším domácím zápase nás čekalo derby s Hejnicemi. Věděli jsme, že musíme vyhrát za každou cenu. Hejnice se krčily na posledním místě, ale jak všichni dobře víme, v derby na umístění v tabulce absolutně nezáleží. Utkání jsme začali skvěle, hned v první minutě nás posla do vedení Mazánek. Zápas byl v našich rukou a zaslouženě jsme vyhráli v poměru 5:1.

Další zápas, další povinné body. Zavítali jsme na hřiště předposlední Desné a potřebovali jsme se naladit na megaderby s Višňovou. Trošku studené sprchy přišlo na začátku, kdy jsme prohrávali 1:0, ale pěti góly se nám podařilo zápas otočit. První poločas bylo k vidění spoustu pěkných fotbalových akcí a zvýšené sebevědomí týmu. Do druhé půle přišlo pár změn včetně výměny golmana a naše hra značně ochabla. Zkoušel se i nový herní systém, který jsme chtěli aplikovat na Višňovou, ten se ovšem neosvědčil.

Je to tady! Derby na domácí půdě! Všichni fanoušci domácích chtěli vidět prolomení dvacetileté kletby. To se ovšem nekonalo. Sebevědomí našich kluků jakoby zůstalo v kabině. Dost se na tom podepsaly fatální chyby našich opor a do poločasu jsme prohrávali 0:2. V druhém poločase jsme dohrávali dokonce v devíti, když se nechal vyloučit Bartoš a Šindelář. Paradoxně poté měl náš tým více ze hra a dokázal i ohrozit branku soupeře. Dobrý výkon si nepřipsal ani hlavní rozhodčí. To nás ovšem neomlouvá, a po našem odevzdaném výkonu mohli rivalové slavit další výhru v už tak dobře rozehrané jarní části sezóny.

V dalším zápase jsme měli rozhodně co napravovat. Chtěli jsme lidem dokázat, že fotbal hrát umíme. Zápas ve Stráži pod Ralskem se nám velice povedl. Vyhráli jsme 1:6 a hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen Jindřich „Almási“ Novák, který si připsal 2 góly, asistenci a obranný zákrok, kdy míč vykopl z naší brankové čáry. O hattrick se postaral Štrbák, který nás tuto sezónu gólově táhl a jedním gólem se blýskl také Jarda Kozák, který se konečně dostával do dobré formy.

V zápase, kdy už o nic nešlo, jsme přivítali Hrádek. V zápasech s tímto soupeřem padá z pravidla málo gólů, takže tento zápas byl o chybách. Naštěstí jsme žádnou neudělali a za náš kompaktní, sympatický výkon jsme byli odměněni výhrou 2:0.

Poslední zápas jsme odehráli na hřišti Turnova, jasného vítěze KP. Ve značně splácané sestavě jsme jeli podat co nejlepší výkon a neudělat ostudu. Prvních deset minut to vypadalo na zajímavé utkání, dostávali jsme se i do šancí, které jsme neproměňovali, jak už je naším zvykem. Pak už to byl ovšem zápas jen jednoho mužstva. Turnov se ujal vedení a valil se jeden útok za druhým. Skóre 7:0 pro domácí pro nás bylo ještě hodně milosrdné. Mohlo se jednat o dvojciferné skóre zápasu. Nic tedy nezabránilo domácím oslavit titul a my už mohli konečně zpytovat svědomí po zpackané sezóně.

Celkově jsme skončili na 6. místě za rivalem z Višňové s celkovým počtem 39 bodů a skóre 66:49. Nejvíce gólů (17) za náš tým v jarní části sezóny nastřílel středopolař Tomáš Mazánek.

O situaci našeho B- týmu se asi není potřeba vyjadřovat. Od začátku do konce to byla bída a zmar. Hráči netrénovali a trenéři měly každý týden nelehký úkol, a to sehnat alespoň základní jedenáctku na mistrák. Často museli vypomáhat hráči áčka po svém utkání, aby se zápas uskutečnil. Doufáme, že se další ročník vše obrátí k lepšímu a hráči budou mít lepší přístup k tréninkovým jednotkám i zápasům.

Plusy a mínusy uplynulého půlroku:
   +    Vzkříšení Jaroslava kozáka, který se zapojil do týmu Luboše Stýbala a následný růst jeho formy. Zlepšení formy Miroslava Kukly.

      Velké chyby v obranných řadách, malá fyzická připravenost, zranění, častá nedisciplinovanost a velké množství obdržených červených karet. Dále také složení funkce trenéra po dvou zápasech.

 

Naše řady po konci této sezóny opustil Mikuláš Borkovec, Petr Horáček a také Adam Pokorný, který se vrací po hostování. Všichni tři tak zamířili do Ruprechtic, kde budou usilovat o postup zpět do A- třídy. Všem hráčům děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí v novém působišti. Po sezóně jsme se také rozloučili s dočasným trenérem Lubošem Stýbalem, který už nebude figurovat ani na lavičce B-týmu a dopřeje si zasloužený odpočinek.

Do nové sezóny máme před sebou kupu práce, na které usilovně makáme pod vedením nového trenéra. Postupně zapracováváme také nové posily. Jejich rozhovory přineseme brzy. Doufáme, že nám v následujícím zachováte přízeň a brzy na viděnou na fotbalových trávnících Libereckého krajského přeboru!

 

AniAjax!!!

Diskuze

Poslední zápas

Slovan Frýdlant A
FK Slovan Hrádek nad Nisou
2:6
Podrobnosti

Tabulka

1. FK Slovan Hrádek nad.. 7 19:7 17
2. FC Pěnčín 7 25:11 16
3. TJ Jiskra Višňová 7 23:11 16
4. FK Sedmihorky 7 19:9 16
5. FC Lomnice nad Popelkou 7 19:14 15
6. FK Stráž pod Ralskem 7 16:14 10
7. Slovan Frýdlant A 7 15:14 10
8. TJ Velké Hamry B 7 15:14 10
9. SK Skalice u České Lípy 7 20:14 9
10. TJ Sokol Rovensko pod.. 7 16:13 7
11. FK Železný Brod 7 7:18 5
12. TJ Jiskra Mimoň 7 8:28 4
13. FC Nový Bor 7 10:22 3
14. SK Studenec 7 11:34 1

Kompletní tabulka

Střelci týmu

4 góly

Tomáš Mazánek

2 góly

Petr Coufal

2 góly

Ladislav Kobr

1 gól

Jaroslav Kozák

1 gól

Jakub Štrbák

1 gól

Jindřich Novák

1 gól

Vladislav Glod

1 gól

Jakub Adamec

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 48960
Posledních 30 dnů: 1665 | Posledních 7 dnů: 296 | Poslední den: 32

© 2022 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne