Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

Slovan Frýdlant A vs SK Studenec

Datum a čas konání: 25.3.2023 17:00

Rozhovor s Martinem Budzelem

Rozhovor s Martinem Budzelem

Po dlouhé odmlce se hlásíme s dalším rozhovorem. Tentokrát se ptáme samotného předsedy klubu, Martina Budzela.

 

Martine, jak hodnotíš uplynulou sezónu? Co se nám povedlo a co naopak zůstalo za očekáváním?

Za očekáváním rozhodně zůstala mužstva dospělých, od kterých se očekávaly lepší výsledky. Můžeme se vymlouvat na zranění, úzké kádry atd, ale přesto všechno byly výsledky a umístění A i B mužstva pro mne zklamáním. Mládež je pro nás velkým příslibem. Celou mládež si vzal pod křídla Mistopředseda klubu Luboš Kaplan a jeho koncepční práce s mládeží vnesla do klubu řád. Já osobně s velkým úžasem pozoruji, jak to jde.

Jaký byl podle tvého názoru průběh letní přípravy?

Samozřejmě jsme museli na neuspokojivé výsledky reagovat a oslovili jsme mladého a perspektivního trenéra z Liberce – Milana Bláhu a dohodli se na vedení A mužstva pro novou sezonu.

Co čekáš od již probíhající sezóny?

Čekám u A mužstva umístění v TOP 3 a u B mužstva stabilizaci kádru a zapracování mladých hráčů z dorostu.

Jak si prozatím spokojený s jejím průběhem?

No úplně spokojený nejsem. A mužstvo zase kosí zranění za zraněním a ačkoli jsme po šesti kolech nepoznali hořkost porážky, tak 4 remízy nás odsouvají až na 6 místo, což je za očekáváním, ikdyž bodová ztráta na špičku je minimální a věřím, že ještě vše doženeme. Z B mužstva je mi zatím hodně smutno. Hráči nemají chuť hrát a už vůbec ne krom dvou – tří vyjímek trénovat. Sice se do mužstva „pumpují“ mladé pušky z dorostu, ale jejich čas přijde za dva – tři roky. Teď v patnácti letech na nich mužstvo dospělých nemůžeme stavět.

Právě „Mladých pušek“ se bude týkat následující otázka. Dlouhou dobu jsme neměli dorost, ale tento rok se povedlo ho dát dohromady. Co si od místních kluků slibuješ?

Je skvělé, že kluci jsou zpět a mají zájem tady hrát. Kádr dorostu má 25 lidí, což je super hlavně při hráčské pomoci mužstvům dospělých. Snažíme se jim také vytvořit co nejlepší podmínky pro jejich rozvoj. Veliký dík patří trenérům Michalovi Stýbalovi a Milanovi Pavlištovi a také vedoucímu mužstva Jakubovi Kubátovi za jejich práci, to vše samozřejmě pod dohledem a vedením Luboše kaplana.

Jak na tebe celkově působí naše mládež? Doznala v posledních letech nějakých větších změn?

Mládež zaznamenala obrovský posun dopředu !!! Budu se opakovat, ale velký dík za to patří Luboši Kaplanovi, který naší mládeži vtisknul tvář a pod jeho vedením je teď ve stavu, který za posledních 20 let nepamatuji. Děti mají zájem, trenéři jsou kvalitní a hráči mají vytvořené podmínky, jaké u nás v klubu mládež neměla nikdy. Prostě stav mládeže v oddílu mne naplňuje optimismem do budoucna.

Chod takového klubu ale vyžaduje velké finanční prostředky. Jak se Vám daří klub zabezpečit ?

Frýdlantský region je specifický a co se týče sponzorů, tak opravdu chudý. Oddíl podporuje vlastně jen jeden významnější sponzor a to firma CIS systems s.r.o. manželů Petera a Doris Wöllnerových. Jinak se musíme spoléhat na dotační programy, podporu Libereckého kraje a hlavně Města Frýdlant. Hlavně spolupráce s městem nás poslední dobou posouvá stále výš. Jiří Stodůlka coby starosta je duší sportovec a snaží se všemožně sportům, které vychovávají naši omladinu pomoci. Teď před volbymi mne moc mrzí, že v této pro společnost těžké době lidé spojují státní politiku s tou komunální. Ne to jsou dva rozdílné světy. Tady si prostě všichni vidíme do talíře. Je mi jedno, jestli mi starostu a radního bude dělat komunista, „odeesák“, nebo někdo z ANO. Chci aby to byli lidé, kteří těm občanům rozumí a budou se všemožně snažit naše krásné, pro zbytek republiky trochu zapadlé město všemožně zvelebit. Přesně tyto plány máme se současným vedením města i s naším stadionem, kde by mělo vyrůst nové atletické sportoviště, krytá tribuna a snad i nové kabiny pro fotbal, hokej, tenis a florbal. Plánů je moc a snad se k nim po volbách budeme moci s těmito lidmi vrátit a dotáhnout je do konce, abychom měli ty nejlepší podmínky vychovávat pro náš Frýdlant silnou a zdravou mládež, která bude hrdá na to, že v tomto městě může žít a reprezentovat svůj klub.

 

No to jsou velké plány a spousta práce před námi. Martine, mnohokrát děkujeme za rozhovor a nezbývá tedy nic jiného než popřát, ať se vše vydaří a spolupráce s městem jenom vzkvétá jako doposud. 

 

Diskuze

Poslední zápas

Slovan Frýdlant A
FK Stráž pod Ralskem
0:0
Podrobnosti

Tabulka

1. FK Slovan Hrádek nad.. 14 36:16 33
2. FK Sedmihorky 14 38:20 30
3. FC Pěnčín 14 39:21 29
4. TJ Velké Hamry B 14 53:22 28
5. FC Lomnice nad Popelkou 13 34:29 27
6. SK Skalice u České Lípy 14 35:21 23
7. TJ Jiskra Višňová 14 31:20 23
8. FK Stráž pod Ralskem 14 25:22 18
9. Slovan Frýdlant A 14 27:31 18
10. FC Nový Bor 14 26:32 15
11. TJ Sokol Rovensko pod.. 14 26:32 11
12. FK Železný Brod 14 19:42 9
13. TJ Jiskra Mimoň 14 20:57 8
14. SK Studenec 13 19:63 2

Kompletní tabulka

Střelci týmu

7 gólů

Tomáš Mazánek

5 gólů

Jakub Štrbák

4 góly

Petr Coufal

2 góly

Jindřich Novák

2 góly

Ladislav Kobr

1 gól

Jaroslav Kozák

1 gól

Miroslav Kukla

1 gól

Vladislav Glod

1 gól

Jakub Adamec

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 53211
Posledních 30 dnů: 862 | Posledních 7 dnů: 279 | Poslední den: 34

© 2023 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne