Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

FC Pěnčín vs Slovan Frýdlant A

Datum a čas konání: 23.3.2024 14:15

Rozhovor s Martinem Budzelem

Rozhovor s Martinem Budzelem

Po dlouhé odmlce se hlásíme s dalším rozhovorem. Tentokrát se ptáme samotného předsedy klubu, Martina Budzela.

 

Martine, jak hodnotíš uplynulou sezónu? Co se nám povedlo a co naopak zůstalo za očekáváním?

Za očekáváním rozhodně zůstala mužstva dospělých, od kterých se očekávaly lepší výsledky. Můžeme se vymlouvat na zranění, úzké kádry atd, ale přesto všechno byly výsledky a umístění A i B mužstva pro mne zklamáním. Mládež je pro nás velkým příslibem. Celou mládež si vzal pod křídla Mistopředseda klubu Luboš Kaplan a jeho koncepční práce s mládeží vnesla do klubu řád. Já osobně s velkým úžasem pozoruji, jak to jde.

Jaký byl podle tvého názoru průběh letní přípravy?

Samozřejmě jsme museli na neuspokojivé výsledky reagovat a oslovili jsme mladého a perspektivního trenéra z Liberce – Milana Bláhu a dohodli se na vedení A mužstva pro novou sezonu.

Co čekáš od již probíhající sezóny?

Čekám u A mužstva umístění v TOP 3 a u B mužstva stabilizaci kádru a zapracování mladých hráčů z dorostu.

Jak si prozatím spokojený s jejím průběhem?

No úplně spokojený nejsem. A mužstvo zase kosí zranění za zraněním a ačkoli jsme po šesti kolech nepoznali hořkost porážky, tak 4 remízy nás odsouvají až na 6 místo, což je za očekáváním, ikdyž bodová ztráta na špičku je minimální a věřím, že ještě vše doženeme. Z B mužstva je mi zatím hodně smutno. Hráči nemají chuť hrát a už vůbec ne krom dvou – tří vyjímek trénovat. Sice se do mužstva „pumpují“ mladé pušky z dorostu, ale jejich čas přijde za dva – tři roky. Teď v patnácti letech na nich mužstvo dospělých nemůžeme stavět.

Právě „Mladých pušek“ se bude týkat následující otázka. Dlouhou dobu jsme neměli dorost, ale tento rok se povedlo ho dát dohromady. Co si od místních kluků slibuješ?

Je skvělé, že kluci jsou zpět a mají zájem tady hrát. Kádr dorostu má 25 lidí, což je super hlavně při hráčské pomoci mužstvům dospělých. Snažíme se jim také vytvořit co nejlepší podmínky pro jejich rozvoj. Veliký dík patří trenérům Michalovi Stýbalovi a Milanovi Pavlištovi a také vedoucímu mužstva Jakubovi Kubátovi za jejich práci, to vše samozřejmě pod dohledem a vedením Luboše kaplana.

Jak na tebe celkově působí naše mládež? Doznala v posledních letech nějakých větších změn?

Mládež zaznamenala obrovský posun dopředu !!! Budu se opakovat, ale velký dík za to patří Luboši Kaplanovi, který naší mládeži vtisknul tvář a pod jeho vedením je teď ve stavu, který za posledních 20 let nepamatuji. Děti mají zájem, trenéři jsou kvalitní a hráči mají vytvořené podmínky, jaké u nás v klubu mládež neměla nikdy. Prostě stav mládeže v oddílu mne naplňuje optimismem do budoucna.

Chod takového klubu ale vyžaduje velké finanční prostředky. Jak se Vám daří klub zabezpečit ?

Frýdlantský region je specifický a co se týče sponzorů, tak opravdu chudý. Oddíl podporuje vlastně jen jeden významnější sponzor a to firma CIS systems s.r.o. manželů Petera a Doris Wöllnerových. Jinak se musíme spoléhat na dotační programy, podporu Libereckého kraje a hlavně Města Frýdlant. Hlavně spolupráce s městem nás poslední dobou posouvá stále výš. Jiří Stodůlka coby starosta je duší sportovec a snaží se všemožně sportům, které vychovávají naši omladinu pomoci. Teď před volbymi mne moc mrzí, že v této pro společnost těžké době lidé spojují státní politiku s tou komunální. Ne to jsou dva rozdílné světy. Tady si prostě všichni vidíme do talíře. Je mi jedno, jestli mi starostu a radního bude dělat komunista, „odeesák“, nebo někdo z ANO. Chci aby to byli lidé, kteří těm občanům rozumí a budou se všemožně snažit naše krásné, pro zbytek republiky trochu zapadlé město všemožně zvelebit. Přesně tyto plány máme se současným vedením města i s naším stadionem, kde by mělo vyrůst nové atletické sportoviště, krytá tribuna a snad i nové kabiny pro fotbal, hokej, tenis a florbal. Plánů je moc a snad se k nim po volbách budeme moci s těmito lidmi vrátit a dotáhnout je do konce, abychom měli ty nejlepší podmínky vychovávat pro náš Frýdlant silnou a zdravou mládež, která bude hrdá na to, že v tomto městě může žít a reprezentovat svůj klub.

 

No to jsou velké plány a spousta práce před námi. Martine, mnohokrát děkujeme za rozhovor a nezbývá tedy nic jiného než popřát, ať se vše vydaří a spolupráce s městem jenom vzkvétá jako doposud. 

 

Diskuze

Poslední zápas

Slovan Frýdlant A
FK Stráž pod Ralskem
3:3
Podrobnosti

Tabulka

1. FC Pěnčín 13 46:8 35
2. FK Slovan Hrádek nad.. 13 45:9 35
3. TJ Velké Hamry B 13 32:23 25
4. SK Skalice u České Lípy 13 35:21 23
5. TJ Jiskra Višňová 13 20:30 22
6. Slovan Frýdlant A 13 29:21 21
7. TJ Spartak Chrastava 13 27:24 21
8. FK Sedmihorky 13 23:22 18
9. FK Stráž pod Ralskem 13 29:42 13
10. FK Košťálov - Libštát 13 23:28 12
11. FK Železný Brod 13 28:39 11
12. FC Lomnice nad Popelkou 13 22:37 9
13. FC Nový Bor 13 15:39 7
14. SK VTJ Rapid Liberec 13 18:49 3

Kompletní tabulka

Střelci týmu

7 gólů

Michal Stýbal

4 góly

Jakub Adamec

4 góly

Jakub Rydval

3 góly

Jaroslav Kozák

3 góly

Marian Kobr

2 góly

Petr Coufal

2 góly

Jindřich Novák

1 gól

Patrik Capulič

1 gól

Jakub Štrbák

1 gól

Miroslav Kukla

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 65450
Posledních 30 dnů: 849 | Posledních 7 dnů: 127 | Poslední den: 13

© 2023 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne