Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

TJ Doksy vs Slovan Frýdlant A

Datum a čas konání: 22.8.2020 17:00

Rozhovor s Martinem Liškou

Rozhovor s Martinem Liškou

Ahoj Martine, ty jako naše první letní posila načínáš také novou internetovou rubriku, kde si budeme každý týden představovat nové i staré hráče. Pověz nám odkud jsi a jaké byly tvé předchozí působiště?
Ahoj. Jsem ze Semil, kde jsem také jako malý začínal s fotbalem. V Semilech jsem hrál do starších žáků. V této kategorii (U15) jsem se přesunul do mládežnické akademie FC Slovan Liberec, kde jsem hrál do kategorie U19. V té době však byli ještě možné střídavé starty, i proto jsem své první zápasy v Krajském Přeboru odehrál již v 17 letech. Po vítězství Semil v Krajském přeboru, kdy mužstvo postoupilo do Divize C jsem se přesunul na hostování do Košťálova, se kterým jsme po podzimní části Krajského přeboru skončili 4. místě. Následně si mě stejně jako většinu mladších kluků stáhli z hostování Semily, kde jsme dohrávali půl rok v divizi. Od té doby jsem zůstal v Semilech.

Máš nějaké další zájmy?
Momentálně budu ve třetím ročníku na VŠ, takže na moje další zájmy nezbývá moc času. V létě mě baví jezdit na kole a hrát tenis. V zimě si zase rád zalyžuju a zahraju hokej.

Jaký post nejraději hraješ a jaké jsou tvé silné stránky?

Osobně mám nejraději pozici ofenzivního záložníka. Většinou jsem však nastupoval jako klasický střední záložník nebo v posledním roce také na kraji zálohy. Myslím si, že mou silnou stránkou je hra na soupeřově polovině.

Proč sis vybral právě Slovan Frýdlant a co očekáváš od nové sezóny, měl si i nabídky z jiných klubů?

Nabídek z jiných klubů jsem měl nad očekávání dost, i přestože jsem podzimní část vůbec nehrál kvůli studijnímu pobytu v Lisabonu. Pro Frýdlant jsem se rozhodl protože mi byly nabídnuty podmínky potřebné ke skloubení školy a fotbalu. Jak jsem se dále ptal svého okolí, přišlo mi to jako ideální rozhodnutí!

Jak se ti líbí tréninkové jednotky pod taktovkou Martina Tauše?

Tréninky mě baví ale zároveň jsou poměrně náročné. Věřím že nějaké věci z tréninků přeneseme do zápasů.

Je něco, co tě ve Slovanu překvapilo, nebo je něco jinak než ve tvém předchozím působišti SK Semily?
Ve Frýdlantě mě rozhodně překvapilo jak funguje vedení klubu a jak se klub stará o hráče. To jsem v posledních letech v Semilech rozhodně nezažil. V Semilech bohužel nastala taková situace, kdy moc lidí neví co se v klubu děje ani kdo je ve vedení, z toho také pramenil odchod více než 10 hráčů a žádného příchodu, protože samozřejmě nikdo nechce do klubu kde nic nefunguje. To ve Frýdlantě funguje náramně! Také mě překvapilo, že Frýdlant má 3 družstva dospělých. Nadšený jsem také z kvality domácího trávníku a zázemí, které je nám při ruce. V neposlední řadě je to také parta, která je v týmu opravdu super.

Jak se sžíváš s kabinou a ostatními hráči?
Ve Frýdlantě jsem teprve krátkou dobu, ale věřím, že se ještě lépe poznáme. Jak už jsem řekl, parta v kabině mi přijde opravdu super, s čímž je spojena i nálada na tréninkách. Snad to přeneseme také do zápasů.

A poslední bonusová typovací otázka zní. Na jakém místě skončí Slovan Frýdlant a kolika góly tomu pomůžeš?
Opravdu těžká otázka na závěr, tohle si vůbec nedokážu odhadnout, ale doufám v klidný střed tabulky. Snad i z osobního hlediska pomůžu nějakým tím gólem.

 

Diskuze

Poslední zápas

Slovan Frýdlant A
FK Slovan Hrádek nad Nisou
2:2
Podrobnosti

Tabulka

1. Slovan Frýdlant A 0 0:0 0
2. TJ Sokol Rovensko pod.. 0 0:0 0
3. FK Železný Brod 0 0:0 0
4. TJ Spartak Chrastava 0 0:0 0
5. TJ Doksy 0 0:0 0
6. FC Nový Bor 0 0:0 0
7. FK Stráž pod Ralskem 0 0:0 0
8. SK Skalice u České Lípy 0 0:0 0
9. FK Sedmihorky 0 0:0 0
10. TJ Desná 0 0:0 0
11. FK Jiskra Mšeno.. 0 0:0 0
12. FK Slovan Hrádek nad.. 0 0:0 0
13. FK Turnov 0 0:0 0
14. TJ Jiskra Višňová 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 25668
Posledních 30 dnů: 2139 | Posledních 7 dnů: 424 | Poslední den: 49

© 2020 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne