Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

SK Skalice u České Lípy vs Slovan Frýdlant A

Datum a čas konání: 23.3.2019 00:00

Rozhovor s Mikulášem Borkovcem

Rozhovor s Mikulášem Borkovcem

Ahoj Miky, ty jsi k nám přišel jako druhá posila, abys vyztužil naší obrannou linii. Přišel jsi jako blesk z čistého nebe, pověz nám, odkud jsi, kolik je ti let a jaké byly tvé předchozí působiště?
Ahoj, máš pravdu, přestup byl poměrně rychle vyřešený. Pocházím z Vysočiny, kde jsem vlastně působil ve všech předchozích působištích. Nejvíce jsem toho odehrál za mateřský klub TJ Podyjí Černíč, kde jsem si vyzkoušel soutěže od 1. A až po tu nejnižší soutěž, kterou lze hrát. Klubu v Černíči vděčím za hodně. Dále jsem působil v týmech 1. FC Jemnicko, Stará Říše, Žďár nad Sázavou. V mládežnických kategoriích jsem nastupoval za FC Vysočina Jihlava a HFK Třebíč.

Jaké jsou tvé největší fotbalové úspěchy a jakou nejvyšší soutěž jsi hrál?
Jako největší fotbalové úspěchy bych vybral každý vyhraný zápas. Nejsilnější byly asi momenty, kdy se nám podařil postup, nebo naopak i udržení v soutěži. Jako nezapomenutelný moment je pro mě první vítězný turnaj v kategorii přípravek, kde jsme to prožívali asi nejvíce.
Nejvyšší soutěž, kde jsem působil, byla na skok třetí liga, půl roku jsem strávil v divizi a nejvíce startů si připsal v krajských soutěžích, kde se dalo kombinovat dobře i studium na VŠ. V mládeži jsem hrál 1. a 2. dorosteneckou ligu.

Máš nějaké další zájmy?
Všeobecně mě baví jakýkoli sport, krom hraní fotbalu i trénuji mladé hráče a beru to i jako svůj koníček, protože mě to naplňuje. Co se týče zájmů krom sportu, tak rád trávím čas s rodinou a přáteli.

Jaký post nejraději hraješ a jaké jsou tvé silné stránky?
Momentálně tady nastupuji na pozici středního obránce, což mi vyhovuje. V předchozích působištích jsem nastupoval pravidelně i na pozici středního záložníka i v útoku. Pokud nenastoupím u lajny, tak jsem spokojený s jakoukoli pozicí ve středu hřiště.
Na silné stránky bych se raději zeptal trenérů. Věřím si v hlavičkových soubojích, rozehrávce a hlavně komunikaci s týmem na hřišti.

Jak ses dostal do Slovanu Frýdlant a co očekáváš od nové sezóny, měl si i nabídky z jiných klubů?
Cestu do Frýdlantu nejsem schopný popsat slovy tak, aby se nám to sem vešlo. Řekněme, že na doporučení od blízkého známého. :D Od sezony očekávám určitě to, že bude lepší, než jakou klub zažil v předchozích letech. Věřím, že posily budou posilami a uděláme dobrý výsledek. Fanoušci a především lidé, kteří pečují o chod klubu, si to zaslouží. Nabídky byly, ale takové, které se nedaly zrealizovat.

Jaké jsou tréninkové jednotky pod taktovkou Martina Tauše a přístup našich závodníků?

Tréninky jsou na dobré úrovni. No, naši závodníci. V tomto ohledu jsem hodně náročný.  Tým k zápasům přistupuje lépe a lépe. V tréninku to jde k lepšímu také, ale ne tak rychle. Abychom měli dobrou sezonu, tak v tréninku do toho musíme ještě více šlápnout. Děláme super cvičení, kde to půjde samo. ;)

Je něco, co tě ve Slovanu překvapilo, nebo je něco jinak než ve tvém předchozím působišti?
Dostal jsem na klub určité reference, jak od lidí co působí v klubu, tak od lidí co v něm nepůsobí. Ty co v něm působí, měli pravdu. O hráče se tu dobře pečuje a někteří si to mnohdy neuvědomují.

Jak se sžíváš s kabinou a ostatními hráči?
S kabinou problém nemám, tak doufám, že ona nemá problém se mnou. :D Je tu super parta a to je pro úspěch to nejdůležitější.

A poslední bonusová tipovací otázka zní. Na jakém místě skončí Slovan Frýdlant a kolika góly tomu pomůžeš?

Rád bych se pohyboval ve větší vzdálenosti od sestupu, čím dál, tím lépe. Věřím, že branku přidám, ale stačí, když nebudeme inkasovat. J

 

Diskuze

Poslední zápas

Slovan Frýdlant A
FK Sedmihorky
0:0
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Doksy 13 38:15 32
2. TJ Jiskra Višňová 13 26:18 26
3. SK Skalice u České Lípy 13 37:29 23
4. FC Nový Bor 13 24:17 21
5. FK Arsenal Česká Lípa 12 19:13 21
6. FK Sedmihorky 13 25:25 20
7. FK Železný Brod 12 27:20 16
8. FK Slovan Hrádek nad.. 13 19:19 16
9. TJ Spartak Chrastava 13 16:21 12
10. TJ Sokol Rovensko pod.. 13 17:40 12
11. TJ Tatran Bílý Kostel.. 13 24:32 10
12. Slovan Frýdlant A 13 9:32 7

Kompletní tabulka

Střelci týmu

2 góly

Michal Stýbal

2 góly

Jaroslav Kozák

2 góly

Jakub Tauš

1 gól

Petr Coufal

1 gól

Filip Šindelář

1 gól

Petr Trytko

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 8718
Posledních 30 dnů: 1549 | Posledních 7 dnů: 522 | Poslední den: 166

© 2019 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne