Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

Slovan Frýdlant A vs TJ Doksy

Datum a čas konání: 30.3.2019 10:30

Rozhovor s Martinem Čubou

Rozhovor s Martinem Čubou

Dnes si představíme další akvizici, která tu už kdysi hrávala. Ahoj Martine, někteří lidé si tě s frýdlantským fotbalem nedokážou spojit, řekni nám to tedy od začátku. Kdy si z Frýdlantu odešel, co si mezitím dělal, kde si hrál?
Ahoj. Fotbal ve Frýdlantě jsem začal hrát už od svých sedmi let a kromě několika sezón jsem hrál až do konce dorostu, kdy jsem nastoupil ke studiu na vysokou školu, a fotbalu v mém domovském klubu jsem tak na čas zanechal. V následujících letech jsem si příležitostně chodil zahrát za fotbalový tým v Bílém Potoce a poslední rok vysoké školy jsem při přízni času trénoval a hrál za fotbalový klub městské části Brno - Medlánky. 

Máš prý velmi zajímavou práci, čím se tedy živíš?
Pracuji v Armádě ČR jako vojenský pilot, kde momentálně podstupuji pokračovací výcvik na cvičném vrtulníku Enstrom EN-480. Poté po jeho absolvování budu postupně začleněn do služeb Letecké záchranné služby, kterou armáda zajišťuje ve prospěch IZS ve dvou krajích a budu tedy létat k závažným nehodám.

Teď nastupuješ na postu útočníka, nebo krajního záložníka. Někdy i s kapitánskou páskou B týmu na ruce, jak se ti líbí tato role? Čekal jsi, že budeš rovnou kapitánem?
Upřímně jsem tuto zodpovědnost nečekal. Některé kluky jsem před prvním zápasem ještě pořádně neznal a v naší kabině jsem se teprve rozkoukával, takže mě to vcelku překvapilo. Přesto ale nošení kapitánské pásky dokáže vnitřně potěšit.

Jak ses dostal zpátky do Slovanu Frýdlant a co očekáváš od nové sezóny, měl si i nabídky z jiných klubů?
Návrat do mého mateřského klubu byl vcelku nasnadě. Po dokončení vysoké školy jezdím pravidelně na víkend domů do Frýdlantu, a tak je pro mě opět reálně pravidelně nastupovat v zápasech. Navíc byla s fotbalových klubem Brno - Medlánky uzavřena dohoda, že po skončení školy přestoupím zpět do Slovanu Frýdlant. A vzhledem k mé dlouhodobější absenci v nejbližším okolí Frýdlantu jsem nabídky z jiných klubů ani nemohl očekávat.

Jaké jsou tréninkové jednotky pod taktovkou Martina Tauše?
Tréninky Martina Tauše nemůžu zcela objektivně hodnotit, protože přes týden zpravidla pracuji v Pardubicích a od začátku sezóny jsem měl možnost navštívit asi jen 3 tréninky, když jsem se uvolnil díky náhradnímu pracovnímu volnu. Přesto mi přišlo, že tréninky mají hlavu a patu a mohou hráčům přinést dostatečný stimul pro zlepšení.

Je něco, co tě po tvém návratu do Slovanu překvapilo, nebo je něco jinak než v předchozích letech?
Určitě mě příjemně překvapilo spoustu věcí. Kromě vybudování hřiště s umělou trávou, jehož výstavbu jsem samozřejmě zaregistroval již dříve, pro mě bylo novinkou zlepšení materiálního zabezpečení hráčů soupravami, míči, apod. V tomto ohledu se klub určitě posunul o kus dopředu.

Jak tě mezi sebe přijala kabina? Ty jsi se prvně se spoluhráči viděl na vodě na Malé Skále. Jak to probíhalo?
Myslím, že jsem se i díky známosti s částí týmu začlenil velmi rychle. Tomu napomohla právě i zmíněná voda. Samozřejmě jsme zde týmově skloubili denní sportovní vyžití s večerní zábavou a békáním u ohně, což dokáže stmelit každý kolektiv.

Stíháš nějaké tréninky, popřípadě jak hodnotíš tréninkové výkony našich kluků?
Jak už jsem uváděl, bohužel mám čas na tréninky jen příležitostně, takže nejsem v pozici, kdy bych mohl výkony kluků zcela relevantně zhodnotit. Přesto bych si představoval, že celková účast na trénincích bude o něco vyšší.

A poslední bonusová tipovací otázka zní. Na jakém místě skončí Slovan Frýdlant B a kolika góly tomu přispěješ?
Pevně věřím, že po skončení sezóny budeme vévodit tabulce na prvním místě, čemuž přispěju devíti góly.

 

Diskuze

Poslední zápas

SK Skalice u České Lípy
Slovan Frýdlant A
6:1
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Doksy 14 41:17 35
2. SK Skalice u České Lípy 14 43:30 26
3. TJ Jiskra Višňová 14 27:20 26
4. FK Arsenal Česká Lípa 14 22:17 24
5. FC Nový Bor 14 24:18 21
6. FK Železný Brod 14 32:23 20
7. FK Sedmihorky 14 27:28 20
8. FK Slovan Hrádek nad.. 14 21:20 19
9. TJ Spartak Chrastava 14 18:22 15
10. TJ Sokol Rovensko pod.. 14 18:41 13
11. TJ Tatran Bílý Kostel.. 14 25:34 10
12. Slovan Frýdlant A 14 10:38 7

Kompletní tabulka

Střelci týmu

3 góly

Michal Stýbal

2 góly

Jaroslav Kozák

2 góly

Jakub Tauš

1 gól

Petr Coufal

1 gól

Filip Šindelář

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 10801
Posledních 30 dnů: 2249 | Posledních 7 dnů: 636 | Poslední den: 63

© 2019 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne