Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

TJ Doksy vs Slovan Frýdlant A

Datum a čas konání: 22.8.2020 17:00

Rozhovor s Tomášem Mazánkem

Rozhovor s Tomášem Mazánkem

Levonohý středopolař, Tomáš Mazánek, se k nám připojil po roční štaci v Německu. Jsme nesmírně rádi, že jsme ho dokázali ulovit do našich řad a přejeme mu hodně úspěchu v našem dresu. V rámci rubriky rozhovor s posilou jsme se ho zeptali na pár otázek.

Mnoho lidí překvapilo, že zpět z Německa ses vrátil právě k nám. Když přišla nabídka, měl jsi jasno?
Je pravda, že reakcí na můj přestup bylo hodně, nicméně jasno jsem určitě neměl. Jediné, co jsem věděl, bylo to, že se chci vrátit zpátky do Čech. Rozmýšlení to nebylo jednoduché, takový boj mezi srdcem a hlavou. Dopadlo to tak, že jsem ve Frýdlantě a svého rozhodnutí nelituju.

Jak hodnotíš angažmá v Německu?
Do Německa jsem odcházel s tím, že jsem student s volným časem a chtěl jsem zkusit něco nového. Co se týče fotbalové stránky, odcházel jsem se smíšenými pocity. Za mého působení se vystřídali dva trenéři, dva rozdílné přístupy. První měl náročné tréninky, zakládal si na docházce a snažil se do nás dostat nějakou taktiku. Druhý to pojal trošku volnějším způsobem a celé to postupně ztrácelo úroveň.

Dříve se i vedl jako trenér dorost ve Višňové. Byla to cenná zkušenost? Vrátil by ses k tomu někdy?
Ano, to jsem vedl. U dorostu ve Višňové jsem strávil asi 3 roky a mám na to jen dobré vzpomínky. Doufám, že to pro kluky byla stejně dobrá zkušenost jako pro mne. Poznal jsem pohled z druhé strany a myslím, že se od té doby trošku změnil můj přístup k tréninku. Určitě bych se k tomu někdy rád vrátil, ale vzhledem k časové náročnosti vlastní hráčské kariéry to hned zítra nebude.

Jak hodnotíš zápas s Novým Borem?
Hodnocení bych rozdělil v rámci poločasů. První poločas jsme hráli poměrně hezký fotbal a měli jsme převahu. Ten druhý jsme naopak nehráli a byli jsme pod tlakem. Po šťastném druhém gólu už jsme si to pohlídali. Tři body z těžkého zápasu jsou hezké, ale stále je co zlepšovat.

Co zatím říkáš na dosavadní průběh sezóny?
Když se dával tým v průběhu léta dohromady, věřil jsem, že i přes minulé neúspěšné sezóny, to bude letos diametrálně odlišné. Myslím, že si to postupně začíná sedat. Máme víc sebevědomí, víc komunikujeme na hřišti. Zatím je to tuším 8. místo v tabulce, ale vzhledem k soupeřům, které máme za sebou, si myslím, že to bude lepší a lepší, což je taky náš cíl.

Další zápas jedeme k nováčkovi soutěže, do Stráže pod Ralskem, která si zatím nevede vůbec špatně. Co od tohoto zápasu očekáváš?
Abych řekl pravdu, z výsledků Stráže jsem hodně překvapený. Původně se čekalo, že se zařadí mezi průměrné týmy KP, ale opak je pravdou. Překvapení byl zejména výsledek s Turnovem. Bude to pro nás další těžké utkání, které nesmíme podcenit a buď je přehrát, nebo přetlačit. Stejně jako oni, i my chceme další 3 body do tabulky a uděláme pro to všechno.

 

Diskuze

Poslední zápas

Slovan Frýdlant A
FK Slovan Hrádek nad Nisou
2:2
Podrobnosti

Tabulka

1. Slovan Frýdlant A 0 0:0 0
2. TJ Sokol Rovensko pod.. 0 0:0 0
3. FK Železný Brod 0 0:0 0
4. TJ Spartak Chrastava 0 0:0 0
5. TJ Doksy 0 0:0 0
6. FC Nový Bor 0 0:0 0
7. FK Stráž pod Ralskem 0 0:0 0
8. SK Skalice u České Lípy 0 0:0 0
9. FK Sedmihorky 0 0:0 0
10. TJ Desná 0 0:0 0
11. FK Jiskra Mšeno.. 0 0:0 0
12. FK Slovan Hrádek nad.. 0 0:0 0
13. FK Turnov 0 0:0 0
14. TJ Jiskra Višňová 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 25970
Posledních 30 dnů: 1919 | Posledních 7 dnů: 263 | Poslední den: 22

© 2020 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne