Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

Slovan Frýdlant A vs SK Studenec

Datum a čas konání: 25.3.2023 17:00

Ohlédnutí za sezónou 2017/18 - A tým

Ohlédnutí za sezónou 2017/18 - A tým

Tak jako v předchozí sezóně, jsme si dali za cíl udržet se v soutěži a hrát klidný střed tabulky. To se nám, jak už všichni dobře víte, moc nevedlo. Situace byla o to dramatičtější vlivem barážové části, která nikomu nezaručovala setrvání v soutěži nebo postup. Na lavičku usedl jako minulý rok Luboš Stýbal s úkolem dostat z kluků maximum. Tým bohužel postihlo další oslabení, kdy jsme přišli o dva zkušené defenzivní hráče. Sezónu jsme začali dvěma porážkami. Následovalo derby s Víšňovou, kdy jsme podali velmi sympatický a bojovní výkon, ovšem ani to na body nestačilo. Další zápas přišla toužená výhra na domácím hřišti se Sedmihorkami v poměru 2:0. Už to vypadalo, že naše výkony půjdou nahoru a v tom přišla série pěti proher a chabá remíza 0:0 s posledními Semily. Hráče trápila častá zranění a trenéra zas úzký kádr, které byl doplňován hráči naší rezervy. Tým potřeboval nový impuls, a tak na lavičku usedl Martin Tauš, jenž se přesunul od našeho B týmu i s asistentem Alešem Pokorným. Odbyl si tak těžkou premiéru na hřišti favorizovaných Velkých Hamrů, která dopadla dle očekávání naší prohrou v poměru 7:0. Následovaly remízy se Skalicí a Železným Brodem, kde jsme v obou zápasech sahali po výhře. Do zimní přestávky jsme si dokázali ještě poradit s týmem Bílého Kostela a tabulka vypadala mnohem veseleji.
Přes zimní přípravu jsme kvalitně potrénovali a proběhly také změny v kádru. Tým opustil Lode, brankář Tauš a Havlíček, což znamenalo nutnost posílení kádru. Z Německa se do klubu vrátil Kašík a Bárta. Přivedly se i nové tváře, Maňkoš a Hůza, ale ty své ambice nenaplnili. Znamenalo to tedy posunutí brankařské dvojky Michala Němce na post jedničky a do rezervního týmu byl zapojen veterán Zahradník Jan. Oba se svých rolí zhostili výtečně
Začala nám tedy druhá část soutěže tohoto bláznivého ročníku. Dvě potupné porážky. Prohrané derby 1:6 a výprask od (dnes již postupujících) Přepeř 1:12. Mezi nimi jsme si připsali plný bodový zisk za doslova oddřený zápas v Sedmihorkách. Psychika týmu byla každým zápasem jak na horské dráze, do toho nás stále trápila zranění a týmový duch se začal vytrácet. Následně zase přišla oddřená výhra v Hrádku, kde se famózně trefil Michal Stýbal. Tyto body navíc, jsme bohužel v zápětí zase ztratili s posledními Semily. Výkon našeho týmu v tomto zápase byl opravdu tragický. Do konce základní části chyběli tři zápasy a ze všech jsme odešli bez bodu. Během posledních dnů se dost diskutovalo a mluvilo. Tým se semknul a všichni se pokusili odevzdat poslední zbytky sil do barážové části.
První zápas se odehrál na půdě Rovenska, se kterým jsme neměli dobrou bilanci a ta pokračovala. Po výborně zvládnutém prvním poločase náš tým polevil a frustrovanost jsme si léčili na sudím. Ten nás za naše chování trestal a zaslouženě jsme prohráli. Následoval zase velmi velmi špatný zápas proti Sedmihorkám v poměru 1:7 a vypadalo to, že je to poslední hřebíček do naší rakve. Do zápasu v Kostele jsme šli maximálně nabuzení. Zaslouženě jsme vyhráli v poměru 2:5 a věděli jsme, že ještě máme co ukázat. Následoval zápas v Semilech, kde jsme měli nástup jak z říše snů a po pár minutách jsme vyhrávali 0:2. Náš výkon postupně uvadal a infarktový závěr okořenilo vyloučení Brankaře Němce. Silou vůle jsme zápas udrželi do vítězného konce. Tím jsme definitivně odepsali Semily a posunuli se před Bílý Kostel. Zaručenou záchranu nám mohla zaručit jedině výhra s Hrádkem. Utkání bylo většinu času dost vyrovnané, ale také dost unavené. Rozhodující branku utkání vstřelil Jarda Kozák, který se stal tímto gólem králem střelců našeho týmu. Tým z Hrádku poté zatlačil a měli jsme i pěknou dávku štěstí při jejich počínání. Zahradník Jan nakonec uhájil svojí branku a mohly započít bujaré oslavy záchrany v soutěži.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem divákům a fandům za jejich neutuchající podporu i když se týmu zrovna nedařilo. Dále také našim sponzorům. Nutno pochválit některé hráče za přístup k tréninkům a fotbalu celkově. Jmenovitě Vojtu Barace a Michala Němce za jejich výrazné zlepšení v posledním půlroce. Náš týmový duch nadále roste a doufáme, že ho v příští sezóně přetávíme v úspěšnou sezónu, na kterou se už všichni těšíme.

S pozdravem všech - Slovan Frýdlant

Diskuze

Poslední zápas

Slovan Frýdlant A
FK Stráž pod Ralskem
0:0
Podrobnosti

Tabulka

1. FK Slovan Hrádek nad.. 14 36:16 33
2. FK Sedmihorky 14 38:20 30
3. FC Pěnčín 14 39:21 29
4. TJ Velké Hamry B 14 53:22 28
5. FC Lomnice nad Popelkou 13 34:29 27
6. SK Skalice u České Lípy 14 35:21 23
7. TJ Jiskra Višňová 14 31:20 23
8. FK Stráž pod Ralskem 14 25:22 18
9. Slovan Frýdlant A 14 27:31 18
10. FC Nový Bor 14 26:32 15
11. TJ Sokol Rovensko pod.. 14 26:32 11
12. FK Železný Brod 14 19:42 9
13. TJ Jiskra Mimoň 14 20:57 8
14. SK Studenec 13 19:63 2

Kompletní tabulka

Střelci týmu

7 gólů

Tomáš Mazánek

5 gólů

Jakub Štrbák

4 góly

Petr Coufal

2 góly

Jindřich Novák

2 góly

Ladislav Kobr

1 gól

Jaroslav Kozák

1 gól

Miroslav Kukla

1 gól

Vladislav Glod

1 gól

Jakub Adamec

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 53071
Posledních 30 dnů: 808 | Posledních 7 dnů: 280 | Poslední den: 45

© 2023 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne