Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu
Slovan Frýdlant
www.slovanfrydlant.cz

Příští zápas

Zhodnocení podzimní části sezóny

Zhodnocení podzimní části sezóny

Sezónu jsme začali skoro stejně jako tu minulou, a to debaklem 3:7 s ex-divizním Turnovem. Náš tým s vyššími ambicemi po posílení kádru toužil po vyrovnanějším zápase. V něm jsme dokonce vedli, ale soupeř nás rychle usadil zpátky na zem. Dělalo nám především problém soupeřovo přenášení dlouhých míčů a jejich dobrá kombinační hra. Lehce otřesení, ale s jasným cílem, jsme se pustili do dalších zápasů, kdy jsme vytvořili šňůru pěti zápasů bez obdrženého gólu. Zdolali jsme nepříjemné soupeře jako Skalice nebo Nový bor a derby proti Višňové na frýdlantském pažitu nepoznalo vítěze. Následně přišla porážka od Chrastavy v poměru 3:2. V něm jsme si vlastní brankou pokazili sérii zápasů bez obdrženého gólu a především vyhořeli v koncovce, což nás stálo všechny body. Zápas to ovšem byl velice pohledný. Přišla také prohra s vedoucími Doksy. Soupeř v tomto zápase byl lepší, a tak jsme se před ním museli sklonit. Trápily nás hlavně rychlé brejky, které soupeř nemilosrdně trestal. Zápas se Sedmihorkami byl z jiného soudku. Hrálo se na velmi těžkém a podmáčeném trávníku. Zápas se nám ani trochu nepovedl a ikdyž jsme do posledních minut sahali po vítězství, mohli jsme zápas i prohrát. Zasloužená remíza pro domácí a pro nás impuls, že takto to dál nepůjde. Výkon proti Desné nebyl výborný, ale urvali jsme 3 body po výhře 4:1, které jsme tak moc potřebovali. Na Mšeno jsme jeli s cílem nedostat moc branek a odehrát vyrovnané utkání. Byl to zápas jako hrom. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, které ovšem Mšeno dokázalo stáhnout, ale nakonec jsme to byli my, kdo v závěru urval vítězství. O to více nás potěšil fakt, že i přes nepřízeň rozhodčích a po obrovském tlaku domácích jsme si sáhli na dno a odvezli si veledůležité body, se kterými málokdo počítal. S Brodem opět nemastný, neslaný výkon. Bohudík opět plný počet bodů po výhře 3:1. Poslední kolo jsme přivítali rozehraný Hrádek a nutno dodat, že nás první polovinu utkání pěkně potrápil. Druhou půli jsme začali daleko lépe napadat a dostali jsme se do hry. Závěr jsme tedy nezakončili nejšťastněji, ale remíza to byla jistě spravedlivá.
Konečně tak po dlouhé době cítíme vzestup frýdlantského fotbalu a jsme za to rádi. Lépe kombinujeme, lépe bráníme, lépe zakončujeme. Zlepšujeme celkově obraz hry, ač není ještě stoprocentní. Máme před sebou ještě dlouhou cestu, ale zasadili jsme pevné základy tomu, aby se nám podařilo naplnit naše vize a představy. Jde ale i o jiné stránky věci. S úsilím kluků a vedení se podařila vytvořit týmová posilovna, někteří hráči chodí pomáhat s trénováním naší školičky a plánují se další a další společné akce.

Velmi nás ovšem trápí naše mládež. Dorost nedohrál ani podzimní část a byl pro malý počet hráčů zrušen. Další věkové kategorie nemáme, krom mladších žáků. Ti si ovšem vedou nadmíru skvěle a vévodí ve své věkové kategorii s počtem 33 bodů. V dnešní době je velmi složité mládež udržet u sportu, zvláště když je rodiče ve sportu nedokážou podpořit. Je těžké v tomto směru pak najít i trenéry, kteří se mládeži budou věnovat, když se na tréninky chodí v malém počtu. Je to začarovaný kruh, který se snažíme vyřešit. Nyní víme, že budeme mít generační mezeru, bohužel toto není případ jen fotbalu u nás, ale skoro každého fotbalového klubu nižších soutěží.

Zlom sezóny: Nezasloužená prohra s Chrastavou, která ukončila naši skvělou sérii bez obdrženého gólu, která lehce nalomila naše sebevědomí.

Plusy sezóny: Střelecké probuzení Michala Stýbala, celkové zlepšení útočné a obranné fáze, rozšíření kádru a podpis kvalitních posil, které se výborně sžily se stávajícím týmem. Zápas se Mšenem.

Mínusy sezóny: Neúčast hráčů B týmu a trenéra B týmu na tréninkách (ikdyž si v tabulce vedou celkem dobře), zpackaný zápas v Sedmihorkách. Pracovní vytíženost Barace a Lišky (práce je bohužel práce)

Zajímavosti sezóny: Ve všech zápasech jsme vstřelili první gól (kromě zápasu s Višňovou 0:0 a s Hrádekem 2:2). Naše první góly padly vždy cca do 15. Minuty.

Nejvíce gólů: Michal Nosek (10), Michal Stýbal (10)

Nejvíce odehraných minut: Miroslav Zajíček, Petr Coufal, Tomáš Mazánek, Tomáš Jelínek.

Statistiky:
V závorce jsou uvedeny statistiky minulého podzimu.
Body: 22 bodů (9 bodů)
Vstřelené branky: 30 branek (9 branek)
Obdržené branky: 21 branek (32 branek)
Počet minut na vstřelenou branku: 39 minut (130 minut)

Čeká nás veledůležitá zimní příprava, ve které se utkáme s velmi zajímavými soupeři. Máme před sebou i zimní soustředění, na kterém utužíme kolektiv v trochu jiném tréninkovém režimu. Zimní příprava bude bolet, ale abychom mohli útočit na špičku KP, je ta dřina nezbytně nutná. Držte nám tedy palce i na dále, budeme to potřebovat. Děkujeme tímto všem našim příznivcům a doufáme, že na jaře budete naším dvanáctým hráčem na hřišti.

#AniAjax

Diskuze

Poslední zápas

Slovan Frýdlant A
FK Slovan Hrádek nad Nisou
2:2
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Doksy 13 25:17 31
2. TJ Jiskra Višňová 13 39:15 29
3. FK Turnov 13 48:23 25
4. SK Skalice u České Lípy 13 25:11 25
5. Slovan Frýdlant A 13 30:21 24
6. TJ Spartak Chrastava 13 38:24 23
7. FC Nový Bor 13 26:22 22
8. FK Jiskra Mšeno.. 13 24:23 22
9. FK Slovan Hrádek nad.. 13 20:32 15
10. FK Stráž pod Ralskem 13 28:32 14
11. TJ Desná 13 25:49 12
12. FK Sedmihorky 13 18:31 11
13. FK Železný Brod 13 15:35 7
14. TJ Sokol Rovensko pod.. 13 10:36 2

Kompletní tabulka

Střelci týmu

10 gólů

Michal Stýbal

10 gólů

Michal Nosek

3 góly

Petr Coufal

1 gól

Mikuláš Borkovec

1 gól

Tomáš Mazánek

1 gól

Tomáš Jelínek

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Instagramu

Počet návštěv: 23879
Posledních 30 dnů: 865 | Posledních 7 dnů: 438 | Poslední den: 20

© 2020 Slovan Frýdlant | Všechna práva vyhrazena | petr_coufal@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne