Slovan Frýdlant

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Vyšlápli jsme si na Českou Lípu! 4:2

Přípravný zápas, na který se těšil snad každý příznivec Frýdlantu. Pro nás bylo důležité odehrát pokud možno kvalitní a vyrovnané utkání. To se nám ovšem povedlo na jedničku s hvězdičkou.

Obě mužstva nastoupila skoro v plné sestavě. Frýdlantu chyběli akorát Kašík, jenž si plnil pracovní povinnosti, a zraněný Nosek. Pro naše nováčky to byl první ostrý test a musíme uznat, že ho bravurně zvládli. Ale teď už k samotnému zápasu.

Soupeř začal aktivně na míči a prvních 20 minut se snažil dostávat do našeho vápna. Naše obrana hrála opět konzistentně a většina akcí Arsenalu končila před velkým vápnem. Hosté hrozili především ze standardních situací. Jednu z nich přetavili v gól kolem 30. minuty, kdy standardku z boku rychle rozehráli na přední tyč. Míč proletěl přes prvního bránícího hráče a odrazil se Tomášovi Mazánkovi od nohy k Lakatošovi, jehož pokus ještě Zajíček reflexivně vychytal, ale na dorážku Štajnera již nedosáhl. Tenhle nešťastný gól nás ještě více stmelil. Začali jsme velmi dobře kombinovat a ještě agresivněji napadat. Nejprve Kozák dvěma obráncům na kraji vápna z nohou udělal vánočku a centrem předložil míč Kesnerovi, který si balon zpracoval na prsa a z druhého doteku střílel. Jeho pokus byl bohužel zblokován. Po dalším rohovém kopu Bartoš uloupil balón hostím na našem vápně a vyslal Kozáka na polovině do brejku. Bohužel se před vápnem sám vytlačil z dobré střelecké pozice, ale i tak jeho pokus ohrozil brankáře Chadrabu. To bylo do poločasu vše.

Druhý poločas jsme začali aktivněji a dočkali jsme se vyrovnání. Sklepnutý míč Mazánka zpracoval Kozák a následně byl faulován v pokutovém území. Následovala penalta, kterou s přehledem proměnil Mazánek. Českolipská obrana se následně prezentovala další chybou. Špatnou rozehrávku zachytil Štrbák, který přesným centrem našel Kozáka a ten už se nemýlil. Dlouho nám ovšem radost nevydržela. Po vymyšleném faulu zpoza šestnáctky se k míči postavil Štajner a přímým kopem na stranu brankáře Němce rozvlnil síť podruhé. To bylo ze strany Arsenalu vše. Pak už byl na hřišti jen jeden tým. Hosté odpadli fyzicky a my hráli stále agresivněji a nutili Lípu k chybám. Následně poslal Filip Šindelář špičkovou průnikovou přihrávku na Kozáka, který Chadrabovi nedal žádnou šanci a šli jsme opět do vedení. Naši středáci nedávali playmakerovi Štajnerovi ani milimetr prostoru, a tak jsme chodili do nebezpečných brejků, které byly vždy zastaveny jen za cenu faulů oceněných minimálně žlutou kartou. Pak přišel jeden ze série brutálních. Po velmi dobré kolmici na Kozáka, kterou se prezentoval Kobr, se předvedl i gólman hostí Chadraba, jak je jeho dobrým zvykem. Kozák si chytře píchnul balón do strany a brankář hostí ho nemilosrdně sestřelil za hranicí vápna. Jelikož se jednalo o přátelský zápas, sudí nechal Chadrabu vybrat mezi žlutou a červenou kartou, a tak gólman v zápase pokračoval. Zadostiučinění se dostalo Kozákovi v poslední minutě zápasu, kdy míč dostal za Chadrabova záda, a tak zkompletoval svůj úžasný hattrick. Zápas tak skončil 4:2. Šancí na skórování jsme ale měli ještě více. Byla obrovská škoda, že svůj vynikající výkon neokořenil gólem také Kobr, který mu byl velice blízko po rohovém kopu.

Jediným záporem bylo určitě bránění standardních situací, ve kterých jsme nebyli úplně stoprocentní. Kladů bylo rozhodně více. Parádní práce střeďáků a nových tváří, obětavost celého týmu, agresivita a výborná fyzická připravenost. Takovým fotbalem bychom se chtěli prezentovat i v následující sezóně. Teď už nám zbývá jen a pouze tvrdě makat.

Sestavy:

Domácí: Zajíček (46´Němec) – Horáček (51´Jelínek), Coufal, Kobr, Bartoš (61´Novák) – Štrbák, Mazánek, Šindelář, Kesner – Stýbal (73´Čuba), Kozák

Hosté: Chadraba – Šimkovský, Zdeňka, Pátek (67´ Kříž), Dvořák – Lakatoš (67´Valta), Malý, Štajner, Konečný (61´Mikysa) – Žižka, Hamada (67´ Verner)